• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Voda teplejší než vzduch! Koupaliště v Hradci Králové navzdory počasí zahájilo sezonu, bazén je vyhřívaný

  18.5.2024
  Doris Drienová

  Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové v sobotu zahájilo letní sezonu. Počasí koupání zatím moc nepřeje, krátce po otevření v 10:00 byla teplota vzduchu při zatažené obloze asi 17 stupňů Celsia.

  Voda v padesátimetrovém plaveckém bazénu je však vyhřívaná na 26 stupňů Celsia. Médiím to řekl vedoucí koupaliště Jan Konvalinka.

  „Prvními návštěvníky byly dvě plavkyně. Věříme, že po neděli se počasí zlepší, čas do té doby ještě využijeme k posledním vylepšením areálu,“ řekl Konvalinka.

  Flošna díky vyhřívaným bazénům tradičně zahajuje sezonu jako první koupaliště v Královéhradeckém kraji a v září ji končí jako poslední. Loni koupaliště otevřelo 20. května.

  Otevírací doba je zatím od 10:00 do 18:00. Návštěvníci platí ceny vedlejší sezony, vstupné je jednotné pro všechny návštěvníky. Proti loňskému roku cena vzrostla o deset korun, a to na 80 korun při platbě čipovými hodinkami a na 110 korun při ostatních platbách. Děti do 120 centimetrů výšky mají vstup zdarma.

  Při trvalejším teplém počasí přejde koupaliště do hlavní sezony a všechny bazény již budou vyhřívané. Prodlužovat se bude i provozní doba.

  V hlavní sezoně vstupné meziročně zdraží v průměru o 13 procent. U jednotlivých druhů vstupného to bude znamenat nárůst o 15 až 20 korun. Důvodem zdražení je podle radnice růst nákladů asi o pětinu, zejména u energií, vody, stočného a tepla. Například celodenní vstupné pro dospělého placené hotově zdraží o 20 korun na 210 korun.

  Na sezonu se chystají i další koupaliště v kraji, většinou chtějí otevřít v červnu. Například koupaliště Dachova u Hořic a koupaliště Kníže v Jičíně by měly sezonu zahájit 1. června, v Lodíně na Hradecku hodlají otevřít 15. června.

  Koupaliště Flošna v sezoně nabízí padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogany a dva velké tobogany, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Atrakce jsou v ceně vstupného.

  Flošna začala sloužit veřejnosti 21. května 2010 a dosud ji navštívilo téměř 1,264 milionu lidí. Zatím nejúspěšnější sezonu koupaliště zažilo v roce 2018, kdy je navštívilo přes 119.000 lidí. Naopak nejhorší byl rok 2021, kdy na koupaliště přišlo 58.000 lidí. Loni koupaliště navštívilo nadprůměrných více než 93.000 lidí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte