Voda v koupalištích v Karlovarském kraji je dobrá, výjimkou je Velký rybník

16.7.2021
Roman Kořinek

Ještě na začátku léta označili hygienici hroznětínský Velký rybník třetím stupněm z pěti. Kvůli výskytu vodního květu a sinic je nyní voda na čtvrtém stupni. Voda tam má 20,4 stupně Celsia, průhlednost je tam čtvrt metru. Loni v létě tam byla voda podle hygieniků nebezpečná ke koupání.

Výborná voda v kraji je například na sokolovském koupališti Michal, na koupališti Dřenice na Jesenici i koupališti Lido u Mariánských Lázní. Bez problémů je také voda v Otovicích na Karlovarsku. Voda má 21,2 stupně Celsia a průhlednost je tam 2,6 metru. Bezpečně se mohou lidé koupat také v karlovarské Rolavě, kde je dobrá voda na pláži, u mola i u brouzdaliště.

Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi je ve vodní nádrži Jesenice u Rybářské bašty. U jesenického kempu Václav se kvalita voda, stejně tak jako ve Skalce, zhoršila. Hygienici tam označili vodu třetím stupněm z pěti, což znamená, že u některých lidí by se mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Hygienici doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali.

Zdroj: čtkNepřehlédněte