Vodopády, lanový park, bobová dráha. V Harrachově není nuda ani na podzim

26.9.2022
Fefík

Nevyzpytatelné počasí, které s sebou podzim nese, nemusí hned znamenat konec turistické sezóny, ba naopak. Jak praví známé pořekadlo – není špatné počasí, jen špatné oblečení. Liberecký kraj nabízí mnoho zajímavostí, ať je venku deštivo nebo krásné slunečné odpoledne.

Pokud počasí dovolí, je možné se s dětmi vydat například do Harrachova.

Toto město nabízí řadu atrakcí a zážitků nejen pro děti. Bobová dráha Happy World je jedinečná svým horským jezírkem, kolem kterého každý jezdec projede v poslední zatáčce bobové dráhy. Nechybí lanový Monkey Park, kde se mohou děti vydovádět na 29 překážkách. Vstup do lanového parku je omezen výškou 140 centimetrů, ale ti nižší mohou využít méně náročné a bezplatné lanové hřiště.

Krkonoše chystají červený koberec pro návrat motýlího krále

 

Harrachovskou zajímavostí jsou Mumlavské vodopády. Ten největší je skoro 10 metrů vysoký, a skoro 10 metrů široký; nachází se v Harrachovské kotlině na řece Mumlavě asi 2 kilometry od Harrachova v ochranném pásmu Krkonošského národního parku. Jeho jméno pochází z německého slova murmeln, česky mumlat, což vystihuje zvuk tohoto vodopádu.

Zhruba v polovině cesty k nim po modré stezce byla postavena speciálně pro děti naučná Liští stezka. Součástí stezky je osm stanovišť, na kterých se děti dozví zajímavé informace o liškách, a zároveň u toho musí překonat jednu z hravých liščích překážek.

Kdo chce svým dětem dopřát trochu pohybu, může se lanovkou vypravit na Čertovu horu a zpět dolů sjet na zapůjčených koloběžkách.

Zdroj: Jan Mikulička, Liberecký kraj


Témata:

Nepřehlédněte