Volejbalisté Karlovarska dnes hostí tým z Ústí nad Labem

1.10.2022
Roman Kořinek

Úřadující mistři extraligy mají za sebou dvě odehraná soutěžní utkání. V tom prvním neměli větší problém a přehráli mužstvo Beskyd jednoznačně 3:0. Ve čtvrtek pak nastoupili svěřenci trenéra Jiřího Nováka v Liberci a na výhru se dost nadřeli.

Zpočátku zápasu se sice zdálo, že Západočeši budou jednoznačně na liberecké palubovce dominovat, ale nakonec se hrálo pět setů. Ty první dva jednoznačně Karlovarsko ovládlo, ale pak přišel nepochopitelný kolaps a zisk třetího setu pro Liberec v poměru 25:12. Ve čtvrté sadě měli domácí dlouhou dobu mírný náskok, ale Karlovarsko bojovalo a set dospěl do vyrovnané koncovky. V ní ale měli domácí více štěstí a vyrovnali stav zápasu na 2:2. V posledním rozhodujícím setu se hrála vyrovnaná partie do stavu 6:6. Pak ale Karlovarsko zabralo a dotáhlo rozhodující set do vítězného stavu 15:11.

Dnes se v míčové hale KV Areny utkají hráči Karlovarska s týmem Ústí nad Labem. Soupeř ze severu Čech zatím na první výhru v ročníku čeká. Oba dosavadní duely ale prohrál těsně 2:3 na sety a dá se očekávat, že bude nepříjemným soupeřem i pro mužstvo Karlových Varů.

Utkání třetího kola volejbalové extraligy se hraje od 18 hodin a všichni fanoušci volejbalu jsou na něj samozřejmě zváni.