Volejbalisté Karlovarska v extralize poprvé klopýtli

19.10.2021
Roman Kořinek

Skvěle rozehraná extraligová sezona dostala z pohledu Karlovarska první drobnou kaňku. O víkendu totiž Západočeši nestačili na dobře hrající Příbram a připsali si na své konto první porážku v novém ročníku. Mužstvo Karlových Varů přitom do utkání vstupovalo posíleno postupem do druhého předkola Ligy mistrů, kde se utká s chorvatským celkem Mladosť Záhřeb.

Karlovarsko ve všech posledních domácích duelech vždy vyhrálo první set a to se tentokrát nepovedlo. Sice si v úvodu drželo dvou až tříbodový náskok, ale ze zisku první sady se radovala Příbram. A pokud mělo Karlovarsko drobný náskok v prvním setu, pak si hosté drobné vedení udržovali během setu druhého. Ten opět dokázali dovést do vítězného konce a byli ve velké euforii. Tu sice dokázali hráči Karlovarska krotit ve třetím setu, který vyhráli 25:20, ale to bylo vše. Čtvrtý set zvládla opět lépe Příbram a radovala se z vítězství 3:1 a sety.

Pro Karlovarsko to znamená první letošní ztrátu bodů a určitě to týmu nepřidá na sebevědomí před další duelem Ligy mistrů.  Ten odehrají zítra v Záhřebu, což považuje tým opět jako výhodu, neboť odvetu a případný rozhodující zlatý set by hrálo opět doma, stejně jako před týdnem proti mužstvu Arcada Galati, které Karlovarsko vyřadilo.

Během hodnocení víkendového zápasu s Příbramí přiznal zklamání z prohry i kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer: „Mrzí to. První set dobře rozehraný, pak jsme si je nechali ujet. Hodně náročný zápas, hlavně psychicky. Bylo těžké najít nějakou zbraň.“

Podobný názor měl i trenér Západočechů Jiří Novák: „Gratulace Příbrami za zasloužené vítězství. Nám chyběla mentální síla, nehráli jsme na maximum. I když jsme dobře začali, tak mentální agresivita byla na straně Příbrami.“

Po zítřejším utkání hraném v Chorvatsku zajíždí Karlovarsko k další extraligové bitvě v sobotu do Ústí nad Labem.

Zdroj: vz/vk karlovarsko