Volejbalisté Karlovarska vstoupí do nového roku z druhé příčky extraligové tabulky

23.12.2021
Roman Kořinek

Mužstvo trenéra Jiřího Nováka zvládlo nabitý podzimní program na výbornou a předvedlo celou řadu skvělých výkonů. Jedinou kaňkou slibně se vyvíjející sezony by mohlo být vyřazení z třetího předkola Ligy mistrů, ale to je již dávno zapomenuto.

 

Volejbalisté Karlovarska zvládli souboj v poháru CEV a vybojovali si postup do dalších bojů, kde v lednu změří síly s tureckým celkem Galatasaray Istanbul. Další slibným počinem je skvěle rozehrané dvojutkání s Příbramí v rámci Českého poháru, kde by se Karlovy Vary v případě výhry dostaly mezi nejlepší čtyři celky. A v neposlední řadě je to i parádně rozehraná extraliga, ve které VK Karlovarsko obhajuje mistrovský titul. Před vánoční pauzou nastoupili Západočeši v Liberci, kde se nikomu nehraje lehce. Jenže Karlovy Vary opět nenechaly nic náhodě a trpělivou hrou čekaly na svoji šanci, kterou vždy dokázaly správně uchopit a dovést zápas do vítězného konce. Utkání v Liberci skončilo výhrou Karlových Varů 3:1 na sety. Úřadující mistři republiky si tak na své konto připsali cenné tři body a mohou spokojeně prožít nadcházející Vánoce.

„U mě osobně spokojenost jen se třemi body. Ten výkon byl na můj vkus málo agresivní. Čekali jsme, jestli nám Liberec to vítězství daruje. Zachránil nás blok, prostě blokem jsme uhráli ten potřebný rozdíl. Ale osobně si myslím, že jsme udělali málo pro to dnešní vítězství naší hrou. Spíš jsme čekali, co bude hrát Liberec,“ hodnotil poslední letošní extraligové utkání kouč Karlovarska Jiří Novák.

I přes jeho relativně kritické vystoupení mají ale Karlovy Vary v extraligové tabulce třiatřicet bodů a patří jim průběžná druhá příčka. Na vedoucí celek extraligy Jihostroj Česko Budějovice ztrácí Západočeši tři body, které ale rozhodně nemusejí být nedostižným cílem.

Po vánočních svátcích a Silvestru čeká mužstvo z lázeňského města odveta českého poháru, kde 6. ledna nastoupí v Příbrami.

Zdroj: vzNepřehlédněte