Volejbalistům Karlovarska chybí do prestižní Ligy mistrů poslední krok

10.11.2021
Roman Kořinek

Dvě předkola zvládl tým trenéra Jiřího Nováka skvěle a výtečně nakročil i do toho třetího, posledního. V něm měří síly s mistrem Portugalska, Benficou Lisabon. Úvodní duel se hrál před týdnem na jihu Evropy a Západočeši si domů přivezli výhru 3:2 na sety.

„Nám sedla taktická příprava zápasu z pohledu teoretického, ale i v plnění úkolů na hřišti,“ ocenil výkon v prvním utkání v Lisabonu trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Hráči Karlovarska v utkání vedli 2:0 na sety a ve čtvrté sadě měli dokonce tři mečboly. Případná výhra ve čtyřech setech by jim zásadně změnila postupové naděje, ale to již nejde změnit. Po vítězství 3:2 potřebuje český mistr vyhrát v odvetě tři sety. Pokud by totiž prohrál 2:3, následoval by rozhodující takzvaný „zlatý set“. V případě porážky 0:3 nebo 1:3 postupuje dále Benfica Lisabon.

„My k tomu zápasu budeme přistupovat s tím, že očekáváme veliký boj. Máme k jejich týmu obrovský respekt,“ říká univerzál Patrik Indra.

Benfica Lisabon má v kádru pět brazilských volejbalistů a zároveň několik opor portugalské reprezentace. V prvním utkání trápil tým Karlovarska nejvíc devětatřicetiletý univerzál Hugo Lucas Gaspar.

„Nevím, jestli má soupeř do odvety ještě nějaké rezervy, uvidíme, s čím Benfica přijde, a hlavně jak na to my budeme umět reagovat,“ dodává před důležitým duelem Jiří Novák.

Rozhodující zápas o postup do hlavní soutěže Ligy mistrů mezi volejbalisty Karlovarska a Lisabonu se hraje dnes v Hale míčových sportů KV Arény od 18 hodin a na zápas jsou samozřejmě srdečně zváni všichni fanoušci Karlovarska i dobrého volejbalu.

Zdroj: vz/vk karlovarskoNepřehlédněte