Voliči rozhodli, senátorkou za Blansko bude dále Vítková

6.10.2022
Jan Štoll

Senátorkou ve volebním obvodu Blansko bude nadále Jaromíra Vítková (KDU-ČSL). Ve 2. kole senátních voleb získala 65,36 procenta hlasů. Druhý Antonín Žirovnický (ANO) dostal 34,63 procenta hlasů.

Vyplývá to z výsledku sčítání na www.volby.cz. Druhého kola voleb se zúčastnilo 20,29 procenta voličů, v prvním před týdnem hlasovalo 47,57 procenta. V 1. kole získala Vítková 30,79 procenta hlasů, druhý Žirovnický 17,93 procenta hlasů. V obvodu Blansko usilovalo letos o senátorský post sedm kandidátů. „Děkuji všem, kteří mě podpořili, děkuji za důvěru, vážím si jí. Výsledek v prvním i ve druhém kole vnímám jako velký úspěch a je to pro mě důležitá informace a zpětná vazba o mé dosavadní práci pro region,“ uvedla senátorka Vítková.

Ta chce navázat na přechozí práci. V poslední době například rozhýbala částečné obnovení dopravního spojení Jevíčka, Velkých Opatovic, Boskovic a Brna. Spoj využívala řada lidí, byl ze dne na den bez náhrady zrušen. A také prosadila dokrytí mobilním signálem některých míst na Brněnsku, kde byl problém se signálem. „Budu dále hájit zájmy občanů a regionu. Navážu na spolupráci se samosprávami a se spolky, se kterými jsem doposud spolupracovala. Budu řešit problematiku dopravy a to nejen nové silnice I/73, ale také obslužnost celého regionu. Navážu na oblast předškolního vzdělávání, kde se mi podařila řada věcí, ale bude potřeba se tomuto tématu věnovat i nadále,“ dodala. Chce se také věnovat životnímu prostředí. „Zejména čistírnám odpadních vod,“ uvedla Vítková.

V roce 2016 Vítková ve 2. kole vyhrála se ziskem 61,06 procenta hlasů. Druhý skončil Jan Machač (za ODS). Voleb se zúčastnilo devět kandidátů.

STO/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte