Vozidlo na D1 skrývalo devět tureckých migrantů

1.7.2022
Redakce

Policie z Vysočiny zadržela na dálnici D1 devět tureckých migrantů. Převážel je turecký řidič v autě se slovenskou registrační značkou. Mířili do Německa. Neměli u sebe cestovní pasy ani jiné doklady opravňující je k pobytu v Česku. Jen jeden z nich měl bulharský občanský průkaz, zřejmě padělaný.

Vozidlo nejprve odmítlo zastavit hlídce policejní kontroly, pak se ho podařilo zastavit na dálničním odpočívadle na 111. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Migrantům bylo mezi 20 a 43 lety. V autě Mercedes Benz Vito Tourer je vezl osmapadesátiletý muž, který je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Třiadvacetiletého muže s padělaným občanským průkazem policie podezřívá z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. V obou případech vede zkrácené přípravné řízení. Se všemi migranty zahájila také správní řízení.

„Všech devět migrantů jsme ve čtvrtek 30. června umístili do zařízení pro zajištěné cizince. Řidič vozidla byl po provedených procesních úkonech v trestním řízení, se souhlasem státního zástupce, propuštěn na svobodu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte