Východočeské divadlo v Pardubicích uvede hru inspirovanou životem Boženy Němcové. Původní březnovou premiéru odložil covid

7.10.2021
Redakce

Východočeské divadlo v Pardubicích uvede v sobotu 9. října odloženou premiéru hry Jako břitva. Text současné české dramatičky Lenky Lagronové na motivy života, díla a odkazu Boženy Němcové v Pardubicích inscenoval režisér Radovan Lipus. Pandemie uvedení hry 20. března zamezila, uvedlo dnes divadlo v tiskové zprávě.

Podle režiséra je hra o odvážné jinakosti, není životopisná a nelíčí životní příběh spisovatelky.

„Jako břitva je krásná a nesnadná partitura pro čtrnáct rozmanitých hereckých hlasů. Divoká plavba proti proudu času někam do poloviny 19. století, ale přitom vlastně do naší současnosti. Stále se opakující příběh obtížné a odvážné jinakosti, která banální všednost přesahuje a nad žabincově nehybnou hladinu průměru vyčnívá,“ řekl Lipus.

Hlavní roli ztvárňuje Martina Sikorová, alter ego Boženy Němcové Báru hraje Petra Janečková a Josefa Němce představuje Martin Mejzlík. Před premiérou se ve foyer uskuteční vernisáž obrazů akademického malíře Josefa Mathiase Minaříka.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte