• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Výhodná investice do kryptoměn byla past. Žena přišla o více než milion

  10.4.2024
  Simona Knotková

  Kriminalisté se zabývají podvodem, při kterém pětapadesátiletou ženu z Uherskohradišťska připravil neznámý pachatel o 1,1 milionu korun. Ženu zlákalo domnělé výhodné investování do kryptoměn. Neznámému pachateli hrozí za podvod až osm let za mřížemi.

  Ženu v lednu zaujala internetová reklama k investování do kryptoměn. „Po registraci byla ze strany domnělé investiční společnosti telefonicky kontaktována osobním bankéřem. Ten ji přiměl k ofocení občanského průkazu z důvodu založení účtu na jednom z investičních portálů. Žena po zaplacení vstupního tisícového poplatku a instalaci investiční aplikace provedla postupně šest plateb pod dohledem ´zkušeného´ bankéře. Jednalo se o statisícové částky, které převedla na svůj investiční účet vytvořený v uvedené aplikaci,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

  Při žádosti o výběr zhodnocených financí musela žena navýšit svůj vklad o další statisícové částky. „Stav svého účtu viděla do poslední chvíle v investiční aplikaci, ke kterému ovšem neobdržela žádná přístupová hesla. Po nějaké době makléř přestal komunikovat. Na závěr emailem přijala sdělení, že jí bude doručen zůstatek jejího konta zahraniční kurýrní společností v hotovosti do místa bydliště. V tomto momentě si žena uvědomila, že se jedná o podvod a obrátila se na policii,“ uvedl mluvčí.

  Většinu vložených peněz žena získala díky bankovnímu úvěru. Celková proinvestovaná částka přesáhla 1,1 milionu korun.

  Policie upozorňuje, že při investování je riziko výhradně na straně investora. „Volte pro zhodnocování svých peněz jen ověřené investiční společnosti. Ještě než se pro cokoliv rozhodnete, nechte si čas na rozmyšlenou a raději se poraďte se svým bankovním poradcem. V případě jakýchkoliv pochybností se můžete obrátit na Policii ČR. Buďte opatrní a chraňte si své peníze! Je totiž mizivá šance, že Vám je pak někdo vrátí,“ uvedl mluvčí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte