• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Vyhořelý obchodní dům Hvězda se podařilo zachránit. Viník je stále neznámý

  24.5.2024
  Simona Knotková

  V Benešově se postupně otevírá obchodní dům Hvězda, který předloni poničil rozsáhlý požár.

  Zákazníci mohou nově navštívit hračkářství a papírnictví, textilní galanterii a prodejnu Kik, v pátek se v horním patře otevřou obchody s oděvy. Už na konci loňského roku se otevřela prodejna potravin Billa. Rekonstrukce vyhořelé budovy vyšla na 136 milionů korun, s kompletním dokončením se počítá do měsíce, řekl ve čtvrtek zástupce investora Hynek Veselý. Příčinu požáru policie zatím stále vyšetřuje.

  „Všechno ještě úplně hotové není,“ uvedl Veselý. „Naším prvním cílem bylo otevřít obchodní galerii, aby to mohlo začít fungovat. Ještě postupně dodělávají tři nájemci své obchody a dokončovací práce se přemístily do zázemí do neveřejné části,“ dodal.

  Budova s využitelnou plochou obchodních prostor 3500 metrů čtverečních má nové uspořádání. Přibylo větších obchodů a méně než dřív je menších. Dělníci také instalovali více moderních technologií.

  Požár obchodního domu postaveného v 70. letech minulého století ve Vnoučkově ulici vypukl předloni 14. listopadu odpoledne. Hořet začalo v obchodě v horním patře, oheň se ale rozšířil a zničil dvě desítky obchodů v prvním a druhém patře. Hasiči vyhlásili nejvyšší, tedy čtvrtý stupeň poplachu, záchranáři ošetřili pět lidí, mezi nimi tři hasiče. Hašení trvalo do následujícího dne. Původně se uvažovalo o demolici centra, nakonec to ale nebylo nutné.

  Policisté škodu po požáru vyčíslili na 90 milionů korun. Případ zatím stále vyšetřují. Z datového úložiště v minulosti získali kamerové záznamy a vyslechli několik lidí, kteří se v budově v době vzniku požáru pohybovali. „Vyšetřování celé události ještě stále pokračuje,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Majitelem objektu je firma Benešov Shopping Mall, jejíž jedinou činností je provoz obchodního centra.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte