Výlet na Dianu může zpestřit cesta vánočním autovláčkem i lanovkou

26.11.2021
Roman Kořinek

Ačkoliv včera vláda zakázala konání adventních trhů a veškeré slavnosti, alespoň malá radost obyvatelům Karlových Varů a jejich návštěvníkům zůstane. Centrum lázeňského města budou moci projet speciálním vánočním autovláčkem, na který navazuje i lanová dráha na rozhlednu Diana.

„Přemýšleli jsme, zda autovláček do ulic města vyslat nebo jeho provoz letos zrušit. Nakonec jsme se rozhodli ho do lázeňského centra vyslat s tím, že poprvé vyjede v sobotu 27. listopadu ve 14 hodin od Hlavní pošty,“ říká Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) pověření jejím řízením.

Vánoční vláček bude jezdit od 27. listopadu do 19. prosince vždy v pátek, sobotu a neděli na trase Hlavní pošta, Mlýnská Kolonáda, Divadelní náměstí.

„Dobrou zprávou pro všechny cestující mající aplikaci Vary Virtual je, že se vánočním autovláčkem svezou zdarma. Je to jedna z mnoha výhod této aplikace, kterou dopravní podnik uvedl do provozu před několika měsíci. Aplikace je přínosná nejen pro cestující městskou hromadnou dopravou, kteří v ní najdou jízdní řády, možnost zakoupení jízdního kuponu a mnoho dalšího, ale například i pro řidiče nebo návštěvníky města, neboť aplikace informuje o volných parkovacích místech, uzavírkách, kolonách a dalších aktualitách,“ říká náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Na jízdní řád autovláčku navazuje lanovka na rozhlednu Diana, která je rovněž po celý adventní čas otevřena a to od 9 do 17 hodin. „Současná vládní opatření zakazují konání vánočních trhů a omezují se i další společenské, sportovní a kulturní akce. I proto přicházíme s nabídkou výletu do lázeňských lesů nebo na naši rozhlednu. Myslíme si, že cesta autovláčkem přes lázeňské centrum Karlových Varů pokračující lanovkou na Dianu, může být pro mnoho lidí zajímavým a příjemným výletem a stráveným časem,“ dodává Jiří Vaněček, předseda představenstva DPKV a upozorňuje, že jak v autovláčku, tak i v lanovce, platí aktuální epidemiologická opatření, které je nutné dodržovat.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte