Výpadek elektřiny ve východní části Čech se energetikům podařilo rychle vyřešit

22.5.2022
Redakce

Energetikům v Královéhradeckém a Pardubickém kraji se v sobotu večer podařilo obnovit dodávky elektřiny přerušené páteční večerní bouří se silným větrem. V noci na sobotu bylo bez elektřiny na východě Čech až 56.400 domácností.

Většinu poruch se energetikům postupně podařilo odstranit již do sobotního poledne, kdy v regionu zůstávalo bez dodávek elektřiny kolem 500 domácností.

Energetici očekávají, že jim lidé ještě budou hlásit poruchy na sítích nízkého napětí. „Například může jít o chaty a chalupy, kde od bouřky dosud nikdo nebyl. Výpadek je třeba nahlásit na naši poruchovou linku,“ řekla mluvčí.

Bouří byl více zasažený Královéhradecký kraj, kde energetici evidovali nejvíce poruch na Rychnovsku a Jičínsku. V kraji bylo v noci z pátku na sobotu bez elektřiny téměř 35.000 domácností a poruch na vedeních vysokého napětí bylo 18.

V Pardubickém kraji bylo bez proudu téměř 22.000 domácností, energetici měli nejvíce práce na Pardubicku a Chrudimsku. Na vedení vysokého napětí evidovali v jednu chvíli až 14 poruch.

Hasiči v obou krajích měli kvůli bouři asi 220 výjezdů, nejčastěji odstraňovali stromy popadané na silnice.

zdroj: čtkNepřehlédněte