• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vyškov má nové webové stánky, které představují plánované investice a projekty

  27.11.2023
  Doris Drienová

  Vyškov spustil nový web k chystaným investicím a změnám ve městě, které souvisejí především s projektem modernizace železniční trati mezi Brnem a Přerovem. Zájemci na něm najdou ale také informace o dalších chystaných akcích.

  Město o tom informovalo na svém webu. Celkové náklady na stavby mezi Brnem a Přerovem přesáhnou 80 miliard korun. Ve Vyškově je téma značně diskutované, vyvolá totiž řadu dalších investic a změn.

  Nový web sdružuje projekty do jednotlivých urbanistických celků podle návaznosti výstavby a místního určení. „V přehledu jsou za město zatím dva nejdůležitější: samotná modernizace železnice a záměr Centrální zóna. Postupně budou přibývat i jejich dílčí projekty. Například u modernizace trati se nabízí roky diskutovaný přesun nákladového nádraží na okraj průmyslové zóny Sochorova, modernizace výpravní budovy či třeba výstavba plnohodnotného podchodu pod kolejemi,“ vyjmenoval místostarosta Karel Goldemund (sdružení VY).

  Trať mezi Brnem a Přerovem má jednu kolej a kapacitně nestačí, současnou jednokolejku nahradí dvoukolejná trať. Přímo Vyškova se mají stavební práce dotknout od roku 2029, ačkoliv výstavba obou úseků, a to z Blažovic a do Nezamyslic, má začít o tři roky dřív.

  Město chce modernizaci trati využít i k dalším příležitostem, jde například o Centrální zónu v lokalitě Na Hraničkách, kde by mohla vzniknout nová zóna pro bydlení a obchod i nový lesopark. Zemědělský podnik Lukrom v oblasti ke konci roku ukončí provoz, chystá se regenerace celého území.

  Nový web představuje či představí i další projekty. „Naší ambicí bylo připravit soubor projektů, z nichž některé začneme realizovat již v roce 2024. Jakmile jsme ovšem na architektuře webu začali pracovat, řekli jsme si, že by byla škoda nevyužít stránky i pro představení dalších investičních celků, které se ve městě chystají. Mám na mysli například velké investice spojené zejména s rozsáhlou bytovou výstavbou. Nejde tak pouze o plánované projekty města, ale rovněž o záměry soukromých investorů,“ doplnil Goldemund.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte