• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vyškovské gymnázium chce ještě více zkvalitnit výuku, modernizuje učebny a investuje do nových pomůcek

  3.3.2024
  Doris Drienová

  Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov chystá modernizaci učeben fyziky a biologie, studenti získají i nové výukové pomůcky. Vzdělávání studentů by se tak podle vedení školy mělo ještě více zkvalitnit.

  Vyškovská radnice o tom informovala na svém webu. Škola je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. „Kromě rekonstrukce laboratoří a učeben zajistíme i vnitřní konektivitu školy, včetně zabezpečení sítě. Ve vnitrobloku počítáme s vybudováním výtahu pro bezbariérový přístup,“ popsal investici krajský radní Vladimír Šmerda (ODS). Investice je téměř za 24 milionů korun.

  Jihomoravský kraj ze svého rozpočtu škole přispěje částkou šest milionů korun, zbytek půjde z evropských peněz. „Naši školu modernizujeme postupně. Před několika lety jsme se rozhodli, že necháme kompletně opravit laboratoř, učebnu a kabinet fyziky, totéž v případě biologie. Cena ovšem limitovala naše možnosti, protože například u fyziky je velmi složitá elektroinstalace, která musí splňovat přísné bezpečnostní podmínky. Demonstrujeme studentům určité pokusy, které vyžadují třeba i vysoké napětí, tudíž se jedná o technicky a finančně náročnou záležitost,“ uvedl ředitel školy Václav Klement. Doplnil, že škole se nakonec povedlo získat peníze z Operačního programu Jan Amos Komenský.

  Ředitel věří, že modernější učební pomůcky zvýší motivaci studentů při výuce. Připomněl, že vybudování výtahu bylo v plánu už při někdejší opravě vnějších částí budovy. Neuskutečnilo se však, i tehdy stály proti finanční důvody. „V otázce bezbariérovosti máme ve škole pouze schodolezy. Jde nicméně o nouzové řešení, z praktického hlediska nejsou optimální,“ poznamenal ředitel.

  S modernizací se počítá po květnových maturitách. Hlavní práce jsou v plánu o letních prázdninách, protáhnou se pravděpodobně do podzimu. „Na přípravu projektu jsme již vynaložili částku 1,4 milionu korun. Učební pomůcky škola nakoupí za 2,3 milionu, nejdražší pak budou samozřejmě stavební práce,“ doplnil Šmerda.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte