Vysočina motivuje mladé zubaře. Vyplatí jim stipendia

22.6.2022
Redakce

Rada Kraje Vysočina schválila sedm žádostí o stipendium pro budoucí zubaře, do praxe by měli nastoupit nejdříve za čtyři roky. Mají nárok na 80 tisíc korun na rok studia. Na Vysočině by měli pracovat nejméně tak dlouho, jak dlouho budou pobírat stipendium. Vysočina se placením stipendií snaží zajišťovat dostupnou zdravotní péči, podporuje i jiné obory.

„Dobrý zpráv není mnoho, proto jsem ráda, že se ukazuje, že vyhlášení stipendijního programu pro studenty a studentky zubních oborů začíná nést své ovoce,“ řekla náměstkyně hejtmana Vysočiny Hana Hajnová. Podmínkou přiznání stipendia je to, že ordinace, ve kterých budou zubaři na Vysočině působit, budou mít smlouvy se zdravotními pojišťovnami, aby péče v nich nemusela být plně hrazená pacienty.

S podporou budoucích zubařů začal kraj letos, zatím jej přiznal jednomu studentovi. Krajská rada v úterý schválila stipendia také pro čtyři budoucí lékaře z oboru všeobecného lékařství. Od roku 2017 už kraji podporuje stipendiem 75 budoucích lékařů. Od letošního roku jsou roční stipendia navýšená z 50 tisíc na 80 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte