Výstava Karla Cudlína odstartuje letošní ročník fotografické soutěže Czech Press Photo

9.10.2018
Martin Solar

Podstatná část tvorby předního českého fotodokumentaristy Karla Cudlína zachycuje proměny krajiny a společnosti od Sinaje až po Golany za poslední dvě dekády. Výběr obsahuje starší práce, které jsou dnes považovány za ikonické. Ty doplní zcela neznámé záběry, z nichž řada vznikla teprve v letošním roce. V takovém rozsahu je soubor SIGHT/EFFECT představený poprvé. Celý projekt zahrnuje tisíce negativů a digitálních snímků.

Autor je jediným českým fotografem, který Izraeli věnuje svoji pozornost kontinuálně, nikoli pouze v rámci jednoho časově ohraničeného projektu. Jeho izraelské fotografie nejsou místopisné záznamy ani politické reportáže, nemají jednotící téma ani nesledují určitý předem daný program. Vznikají spontánně z čirého zájmu o dění, bez agendy, očekávání a ambicí.

Výstava bude otevřena od 10. října do 25. listopadu každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Koně jsou jako nové, letenský kolotoč se roztočí příští rokNepřehlédněte