Zájemci si mohou prohlédnout například nebeský a zemský glóbus z roku 1600 z dílny významného kartografa Jodoca Hondia, rané vydání Atlasu Gerharda Mercatora, kolorovanou mapu z roku 1513 od Martina Waldseemüllera, dílo Athanasia Kirchera o Číně nebo cestopis Johana Albrechta von Mandelslo, který popisuje dobrodružnou cestu do Indie.
Výstavu doplňuje videoprezentace, která vysvětluje význam glóbů v raně novověké Evropě, přibližuje řemeslnou práci jejich tvůrců a seznamuje diváka s náročným procesem jejich nedávného restaurování. O expozici informoval Jakub Fajnor ze společnosti House of Lobkowicz.
Podoba výstavy se několikrát změní. Mapy a rytiny v cestopisech, zejména ty kolorované, mohou být totiž z ochranných důvodů vystaveny jen po několik týdnů. „Návštěvníci tedy mohou výstavu zhlédnout hned několikrát a pokaždé uvidí jiné poutavé ilustrace a vzácná kartografická díla,“ dodal Fajnor.
Muzeum v paláci zřídila rodina Lobkowiczů Poté co získala palác v restituci. V paláci se nachází stálá expozice seznamující návštěvníky s klíčovými událostmi české a evropské historie na pozadí dějin rodu Lobkowiczů a jejich uměleckých sbírek, jež patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nejcennějším rodinným sbírkám v Evropě. Palác se nachází v Jiřské ulici nedaleko Starých zámeckých schodů.
Zdroj: ČTK