Vystoupil z autobusu a přebíhal silnici, srazilo ho auto

21.9.2022
Jaroslav Svoboda

Teprve sedmnáctiletého mladíka srazilo auto u České Lípy. Mladík vystoupil z autobusu na zastávce, ale nepočkal, než autobus odjede, a rozhodl se přeběhnout silnici. Skončil pod koly jedoucího vozidla a následně ho musel vrtulník transportovat do nemocnice.

K události došlo dnes kolem čtvrt na tři odpoledne, kdy přijel meziměstský autobus od České Lípy na zastávku ve Volfarticích. Tam vystoupilo několik lidí, mezi nimi i sedmnáctiletý mladík, který se dle svědků rozhodl přeběhnout silnici ještě dřív, než autobus odjede ze zastávky.

„V bezpečném překonání silnice mu bránily špatné výhledové podmínky a on vběhl rovnou pod kola osobnímu vozidlu značky Škoda Superb, který tudy projížděl ve směru od Kamenického Šenova. Jeho řidič už zastavit na tak krátkou vzdálenost nedokázal a narazil do něj přední částí vozu,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Mladík si po nehodě stěžoval na bolesti a proto ho záchranka transportovala vrtulníkem do liberecké nemocnice.

„Nešťastnou dopravní událost zaznamenala palubní kamera vozidla jedoucího za superbem a na základě získaného obrazového materiálu jsme mohli její průběh objektivně vyhodnotit,“ dodala mluvčí Baláková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte