Vytrhané sedačky a škody za statisíce! Viktoria Plzeň podává trestná oznámení

22.9.2022
Andrea Jančová

Vedení FC Viktoria Plzeň podává trestní oznámení na neznámého pachatele.  Důvodem jsou škody, které klubu plzeňského mistra vznikly na domácím stadionu po nedělním ligovém utkání se Slavií. Ty podle klubu přesahují 200 000 korun. 

Zápasy se Slavií jsou podle Plzně hodnoceny jako rizikové. Na základě těchto zkušeností z minulosti a informací o dalším velkém riziku došel bezpečnostní úsek klubu ve spolupráci se všemi složkami zajišťujícími bezpečnost fanoušků k rozhodnutí, že musí dojít ke zvýšení osobních prohlídek před vstupem, jejichž součástí je i prohledání obuvi, uvádí Viktoria na svém webu.

Ani tyto zpřísněné prohlídky však neodhalily vše. Hned na úvod nedělního večera bylo nutné řešit incident, kdy se hostující fanoušci pokusili prorazit protipožární dveře, kterými by se dostali do sektorů určených pro domácí příznivce. Rychlou reakcí pořadatelské služby se tomu podle informací z webu klubu podařilo zabránit. V 10. minutě byla použita pyrotechnika.

Škody po nedělním fotbalovém utkání

Jak dále uvádí Viktoria na svém webu – o poločasové přestávce jsme byli informováni o chystaném cíleném podpálení celého sektoru, neboť fanoušci hostů v něm shromažďovali a rozmisťovali role toaletního papíru a následně je a další hořlavé materiály opravdu začali zapalovat. Vzhledem k tomu, že navíc docházelo k dalšímu vytrhávání sedaček a házení matic, šroubů a dalšího spojovacího materiálu do ostatních sektorů, zvažovala policie zásah. Vznikla vážná situace a hrozilo vážné ohrožení zdraví návštěvníků a poničení stadionu. K zásahu nedošlo jen díky rychlé reakci a zásahu hasičů. Pořadatelská služba byla následně nucena přesazovat fanoušky Viktorie včetně rodin s dětmi do jiných sektorů a částí stadionu, aby je dokázala ochránit a nedošlo k vážnému zranění a nebyli například poléváni kelímky s pivem.

Na základě těchto důkazů se klub rozhodl podat trestní oznámení na neznámého pachatele, aby bylo možné následně vymáhat uhrazení vzniklých škod. Plzeň nedělní šlágr 9. kola vyhrála 3:0 a vede tabulku s tříbodovým náskokem před Slavií. Navíc má utkání s Brnem k dobru.

Zdroj : vz, FC Viktoria Plzeň Nepřehlédněte