Z bývalých kasáren bude kampus. Upřesňuje Kladno a fakulta

16.5.2020
Redakce

Primátor Dan Jiránek (ODS) jednal s vedením ČVUT a Středočeských vodáren o konkrétní podobě využití některých částí kasáren. „Za symbolickou korunu jsme už v lednu prodali Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) opuštěnou budovu v areálu bývalých kasáren pro další rozšíření školy,“ uvedl Jiránek. Měly by zde být laboratoře mikrobiologie, imunologie, biochemie a též učebny.

Fakulta nyní využívá dvě budovy: sedmipodlažní na náměstí Sítná a dvoupodlažní v bývalých kasárnách v ulici Sportovců. Prostory už ale kapacitně nestačí. „Spolupráce s radnicí Kladna si nesmírně vážím, ČVUT zde dlouhodobě úspěšně vzdělává nové odborníky a kapacitně se neustále rozrůstáme. Vstřícnost města pro vznik nových výukových prostor si velmi vážím a věřím, že se podaří realizovat co nejdříve,“ uvedl proděkan FBMI Jozef Rosina.

Další objekt v areálu by měl sloužit jako vzdělávací středisko Institutu vzdělávání ve vodárenství, který plánují otevřít Středočeské vodárny. „Environmentální vzdělávací institut je jedním z plánů, na kterém nyní s naším hlavním akcionářem pracujeme. Spolu s rektorem ČVUT se bavíme i o dalších možnostech spolupráce, které budeme rozvíjet ještě před dokončením projektu institutu,“ doplnil generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl.

Ilustrační foto

Lesní mateřské školy oslavily svůj den chůzí. Na pohyb v přírodě apelují i ve středních Čechách!

Kladenskou FBMI studuje na 1500 lidí, dlouhodobě mají největší zájem o obor Fyzioterapie, na fakultě lze studovat například obory Biomedicínský technik, Zdravotnický záchranář, Biomedicínský inženýr a další. Fakulta vznikla v roce 2005, nejprve začala využívat budovu na kladenském náměstí Sítná, o 10 let později i prostory bývalých kasáren Lidice ve Sportovní ulici.

vera/čtkNepřehlédněte