Z ledu udělají řezbáři na Pustevnách znamení zvěrokruhu

13.1.2022
Redakce

Na Pustevnách v Beskydech budou moci lidé obdivovat sochy z ledu. Festival Ledové sochy 2022 začne v sobotu, potrvá do 30. ledna. Letošním tématem festivalu jsou znamení zvěrokruhu a vesmír. Pustevny leží na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje. Radní Zlínského kraje schválili organizátorům na pořádání akce dotaci 100 tisíc korun, určena je na odměny řezbářům za vytvoření ledových soch, sdělila v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

„Festival ledových soch je akce s dlouholetou tradicí, na Pustevnách se koná už od roku 2000. Rozhodli jsme se jej finančně podpořit, neboť se jedná o jedinečnou akci svého druhu, na níž mohou návštěvníci obdivovat přímo při práci umělecké řezbáře z celé České i Slovenské republiky, kteří patří k nejlepším ve svém oboru,“ uvedl hejtmanův náměstek Lubomír Traub.

Ledové sochy budou k vidění ve speciálních stanech, které budou otevřené denně od 09:00 do 16:30.

„Kromě této akce myslíme také na celkovou revitalizaci Pusteven, na kterou se Zlínský kraj zavázal přispívat každoročně částkou 500 tisíc korun. Další rozvoj této lokality řeší územní studie, kterou vloni zpracovalo ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Pustevny a vrchol Radhošť patří k nejnavštěvovanějším místům Beskyd. Turisty lákají stavby Dušana Jurkoviče, socha Radegasta i kaple svatého Cyrila a Metoděje. Vede tam také lanovka, před třemi lety přibyla panoramatická Stezka Valaška.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte