Z nudy škrtal zapalovačem. Způsobil škodu za 60 milionů

8.2.2023
Simona Knotková

Až patnáctileté vězení hrozí sedmatřicetiletému muži, kterého plzeňští policisté policisté obvinili z obecného ohrožení. Je podezřelý, že předloni na silvestra způsobil v Plzni velký požár velkoskladu v Rokycanské ulici se škodou 60 milionů korun. Podle kriminalistů zaměstnanec skladu z nudy škrtal zapalovačem u regálu s hořlavým zbožím.

Požár vypukl ve skladu 31. prosince 2021 odpoledne. Hasiči s ním bojovali několik hodin. „Obviněný krátce po 13:00 ve skladu u regálu se zapalovači, tabákem, uhlíky do vodních dýmek a náplněmi do plynových a benzinových zapalovačů zkoušel z nudy funkčnost zapalovače a zapaloval papírovou krabici od uskladněného zboží. Zapaloval krabici v prostorech, kde platí přísný zákaz kouření a používání otevřeného ohně a kde žádné předměty nesmějí být vystaveny sálavému teplu,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Spolupracovník podle ní muže varoval, že přichází nadřízený, tak muž rukou umačkal žhnoucí krabici a z místa odběhl. Zpátky se už nevrátil, protože vzhledem k tomu, že byl poslední den roku, pracovní směna předčasně skončila a všichni zaměstnanci sklad opustili. „Žhnoucí krabici však neumačkal dostatečně, došlo k vznícení krabice a k požáru, který se postupně rozšířil. Požár poškodil objekt skladu a uskladněné zboží,“ dodala policejní mluvčí.

Případem se zabývali krajští kriminalisté, kteří spolupracovali s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru a se specialisty Technického ústavu požární ochrany. Místo požáru opakovaně prohledával služební pes specializovaný na detekci hořlavých látek.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte