Z Prahy budou opět létat přímé spoje do New Yorku

12.10.2021
Redakce

Do Prahy se v příštím roce po koronavirové přestávce opět vrátí letecké spoje z USA. Letecká společnost Delta Air Lines obnoví od 26. května přímé lety z Prahy do New Yorku na letiště JFK. Dopravce plánuje provozovat linku až sedmkrát týdně. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. Jde o první ohlášenou linku po loňském přerušení provozu z Prahy do USA kvůli pandemii koronaviru. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst, převážně v Evropě.

„Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k atraktivním dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou zejména pro všechny české cestující, kteří tak budou moci po dvou letech využít pohodlného a rychlého spojení s východním pobřežím Spojených států. Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než 70 tisíc cestujících, což představuje silný potenciál až pro celoroční přímé spojení s Prahou,” řekl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Obnovení linky do New Yorku uvítal i ředitel agentury CzechTourism Jan Herget, který to označil za zásadní. „Budeme tak moci navázat na setrvalý nárůst turistů z USA, kterému jsme se jako destinace těšili před koronavirovou krizí. Velmi bonitní turisté ze Spojených států amerických jsou vítanou klientelou podnikatelů v cestovním ruchu nejen v Praze, ale i v ostatních regionech,“ podotkl Herget.

Letiště má zájem o obnovení i dalších dálkových linek. Z původních patnácti dálkových leteckých spojení, která nabízelo pražské letiště v roce 2019, jsou aktuálně v provozu linky do Dubaje a Dauhá. V průběhu zimy přibudou nové charterové spoje do vzdálenějších exotických destinací. Před krizí se z Prahy létalo také do Filadelfie, na letiště Newark ve státě New Jersey a v plánu byla také linka do Chicaga.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte