Za jednu noční službu přijala kyjovská nemocnice 18 pacientů s covidem

29.11.2021
Redakce

Nemocnice v Kyjově na Hodonínsku, která je dlouhodobě silně zatížená péčí o pacienty s covidem-19, za jedinou noční službu přijala 18 pozitivních pacientů. Výrazná většina je neočkovaná. „Důvodem přijetí je virový zápal plic a dušnost,“ informoval na Twitteru primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Jiří Vyhnal.

Mluvčí nemocnice Filip Zdražil ČTK potvrdil, že situace v Kyjově zůstává složitá a nezlepšuje se. Exponované je hlavně oddělení ARO, které má za normálních okolností šest lůžek. Nyní využívá jiné prostory, vhodnější pro infekční pacienty, a kapacita je více než dvojnásobná. K dalšímu rozšíření však podle Zdražila chybí kvalifikovaný personál.

Přinejmenším dvakrát už z Kyjova museli pacienta v těžkém stavu po dohodě s krajským koordinátorem převážet, jednou do Brna, jednou do Znojma. Nemocnice vyhlásila stav hromadného postižení osob a postupně zastavila elektivní, tedy odkladnou péči. Na standardních lůžkách je situace o něco lepší. Kapacita 70 lůžek je zaplněná více než z poloviny, uvedl Zdražil.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte