Za napadení bývalé přítelkyně hrozí muži až tři roky vězení, žena byla těhotná

29.11.2021
Roman Kořinek

Šestačtyřicetiletý muž z Teplic se nedokázal smířit s rozchodem a rozhodl se vyhledat svou bývalou přítelkyni. Ta ho ale nechtěla pustit k sobě domů, což ho ještě více rozzlobilo a přimělo k násilnému vniknutí do jejího bytu.

„K incidentu došlo před několika dny ve večerních hodinách, kdy se muž v Karlových Varech dožadoval vpuštění do bytu ke své bývalé družce. Ta to však odmítala s tím, že pokud neodejde, zavolá policii. Agresivní bývalý přítel se ale jejích slov nezalekl, vykopnul okno přízemního bytu a vniknul dovnitř,“ popisuje policejní mluvčí Zuzana Týřová počínání dnes již obviněného muže.

Jakmile se muž dostal do bytu, chytil ženu pod krkem a vyčítal jí jejich rozchod. Poté sice z místa utekl, ale ve výhružkách pokračovat.

„Ženě posílal výhružné zprávy, ve kterých jí vyhrožoval fyzickým ublížením, stejně jako jejímu novému partnerovi. Tímto jednáním v nich vzbudil důvodnou obavu o jejich zdraví a život,“ dodala policejní mluvčí s tím, že obviněnému muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, neboť se porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování dopustil na těhotné ženě.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte