• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Za podzimní vzpruhou se vydejte do srdce Českého Švýcarska

  23.11.2023
  Redakce

  Oblast jedinečných skalních stěn a úchvatných výhledů má i v tomto ročním období co nabídnout. Zdejší barevně vyladěná příroda je balzámem pro tělo i duši. Navíc si ji můžete užít bez davů turistů. Skvělou volbou, nejen pro aktivní turisty, je okolí Hřenska.

  Největší pozornosti se v Českém Švýcarsku tradičně těší Pravčická brána. Její areál je nyní otevřený v pátek, sobotu a neděli vždy od 10 do 16 hodin. Pokud si chcete užít jeho návštěvu včetně služeb restaurace, zavítejte sem o víkendu. Skvělým výchozím místem pro cestu na Pravčickou bránu, ale i výlety v okolí, je Mezná. V dosahu necelých 5 kilometrů od ní se nachází po celý rok otevřená rozhledna Janov a vyhlídková věž Růženka.

  Krásné výhledy

  Na příjemný okruh se z Mezné vydejte přes Mezní Louku a vyhlídku Ptačí kámen do Vysoké Lípy. Cestou zpět si nenechte ujít loupežnický hrádek Šaunštejn. Scenérie, které z něj spatříte, jsou dechberoucí. Vystoupat můžete i na Malou Pravčickou bránu, také odtud se vám naskytne úchvatný pohled do krajiny. Trasa je středně náročná a měří přibližně 13 kilometrů. Na podzim bývá dobře schůdná, zvládnete ji pohodovým tempem zhruba za 4 hodiny. Pokud si chcete cestu zkrátit, naplánujte si výlet v opačném směru a z Vysoké Lípy se vraťte autobusem.

  Odpočinout si můžete přímo v Resortu Mezná. Útulné a romantické pokoje jsou pro vás připraveny v penzionech Na Vyhlídce a Nad Soutěskami. Zajímavou volbou jsou i moderní apartmány Do údolí. Součástí resortu je restaurace, kde si pochutnáte na české klasice, skvělých masech z kontaktního grilu a také na vegetariánských pokrmech. Pokud se v Českém Švýcarsku ubytujete na déle než dva dny, může využít bezplatnou hromadnou dopravu v celém Ústeckém kraji – respektive v dosahu tarifu DÚK.

  Více informací i tipů na výlety najdete na ceskesvycarsko.cz.

  Článek vznikl v rámci projektu „Restart turismu po požáru v Českém Švýcarsku“ realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte