Za výtržnosti fanoušků dostala Slavia vysokou pokutu

6.10.2022
Simona Knotková

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila pražské Slavii vysokou pokutu čtvrt milionu korun za výtržnosti fanoušků při utkání 9. kola nejvyšší soutěže v Plzni. Příznivci červenobílých výrazně poničili zařízení stadionu, vhazovali mezi domácí diváky předměty včetně pyrotechniky a také napadli hasiče. Disciplinárka o trestu informovala v komuniké.

Plzeňský klub musí po stejném utkání, který Viktoria vyhrála vysoko 3:0, zaplatit 110 tisíc korun. Sparta za výtržnosti fanoušků v domácím zápase s Baníkem Ostrava dostala od komise pokutu 135 tisíc korun.

Plzeňští po zápase vyčíslili škodu, kterou způsobili slávističtí příznivci, na více než 200 tisíc korun. Západočeský klub doložil poničení stadionu fotografiemi. Fanoušci Pražanů si stěžovali, že jim pořadatelé před duelem před vstupem do sektoru v deštivém počasí prohledávali i obuv. Viktoria vysvětlila přísnější prohlídky tím, že utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové.

Ani podrobné kontroly však nezamezily výtržnostem. Slávističtí příznivci mimo jiné vytrhávali sedačky, způsobili pyrotechnikou přerušení duelu, založili požár v sektoru a mezi domácí diváky dokonce podle klubu vhazovali i kelímky s močí. Fanoušci Viktorie se zase dopustili nevhodných pokřiků a použili pyrotechniku, čímž téměř na tři minuty přerušili zápas.

„Disciplinární komise přihlédla ke dvěma dlouhým přerušení utkání, ke kterým došlo z důvodů použití pyrotechniky fanoušky obou klubů. Dohromady bylo použito na stadionu více než 60 kusů pyrotechniky,“ uvedl předseda komise Richard Baček.

„Ze strany fanoušků Slavie navíc došlo k nebezpečnému vhození pyrotechniky mezi diváky, poškození zařízení stadionu a k napadení hasičů zasahujících proti požáru, který byl fanoušky hostů založen,“ doplnil Baček.

Pokuta čtvrt milionu korun je jasně nejvyšším trestem od disciplinárky v této ligové sezoně. V minulém ročníku po vzájemném utkání s Plzní v Edenu musela Slavia za několik incidentů zaplatit dokonce 300 tisíc korun.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte