Záběry jako z Jurského parku: Muže honil nejnebezpečnější pták na světě!

15.8.2022
Simona Knotková

Kasuár je pták, kterého v přírodě rozhodně potkat nechcete. Díky svým obřím rozměrům, velkým drápům a vrozené agresivitě si vysloužil pověst zabijáka. Jeden zástupce se připletl do cesty dvojici hajných v australské divočině a přivodil jim pořádně krušné chvilky.

Cameron Wilson se projížděl na čtyřkolce venkovem v australském Queenslandu, když si všiml, že je mu někdo v patách. Byl to rozzuřený kasuár, který se na něho hnal plnou rychlostí. Muž v panice havaroval a nebyl schopný se svým vozem pokračovat. Naštěstí tam s ním byl i jeho kolega Clayton Enoch.

Australana navštívil v dílně kasuár – nejnebezpečnější pták na světě

„Cam mával, abych zpomalil. Nechápal jsem, co se děje. Pak zvedl dva prsty a ukázal na keř za sebou, kde jsem uviděl kasuára. ‚Do p*dele,‘ pomyslel jsem si. Narazil jsem při tom na větev, po které lezli zelení mravenci, a všechny jsem je pak měl na sobě,“ popisuje Enoch dramatický moment.

Wilsona naložil na svou čtyřkolku a společně začali před ptákem prchat. Během toho byly pořízeny záběry, které jako by byly vystřižené z Jurského parku.

Podle San Diego Zoo dokážou kasuáři běhat až skoro 50 km/h. Svou oběť nebo potenciální hrozbu dokážou rozdrápat jedním rychlým kopem.

Zdroj: Australian Rural and Regional News


Témata:

Nepřehlédněte