Začaly registrace na Sokolský běh republiky. Start bude 28. října

23.6.2022
Jan Štoll

Sokolská tradice v podobě běhu republiky znovu ožije na výročí vzniku republiky, už teď je otevřená online registrace běžců.

Sokolové chtějí během oslavit 104. narozeniny republiky. Vloni se do něj zapojilo více než pět tisíc běžců na 44 místech v Česku a čtyřech v zahraničí. „Běhů je celá řada, ale dovolím si tvrdit, že u žádného jiného není tak těsné sepjetí s historií republiky, ta atmosféra je neopakovatelná i tím, že všude jsou sokolské symboly, které mají bohatou historii a běžet pod nimi je opravdový zážitek,” dodává starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Roku 1862 byl v tento den ustanoven náš hrdý sokolský pozdrav a my bychom si chtěli společné “nazdar!“ říct i s vámi na jednom z mnoha běhů po celé české republice i v zahraničí. Poběžíme jako vždy, v den výročí naší republiky, 28. října 2022. Již tradičně hlavní závod startuje po celém Česku ve 14 hodin a vyřádí se i ti nejmenší, pro které organizátoři chystají dětské závody. Tak si vyberte z vypsaných běhů a nazdar na startu, zve sokolská organizace na letošní běh.

„Líbí se mi, že je to akce o zdravém životním stylu a sportu. Je čas vyběhnout, a když si tím připomeneme i bohatou historii naší země, je to jedině dobře,“ zmiňuje olympijský medailista a ambasador Sokola Saša Choupenitch.  Mezi množstvím míst, kde se letos běh koná, nechybí Praha, Brno, České Budějovice, Ústí nad Labem, Plzeň nebo Jablonec nad Nisou. Běh bude i v Syrovicích na Brněnsku, v Březníku na Vysočině nebo například v Náměšti na Hané na Olomoucku. Registrovat se na konkrétní běh lze na webu behrepubliky.cz. Běhat se bude i za hranicemi například ve Washingtonu D.C., v San Franciscu nebo ve španělském Cabo Roig.

sto



Nepřehlédněte