Začaly srdíčkové dny. Jak můžete pomoct vážně nemocným dětem?

19.9.2022
Simona Knotková

V Česku v pondělí sbírka Srdíčkové dny, jejíž výtěžek je určený na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Lidé mohou v ulicích potkat dobrovolníky, kteří budou nabízet sbírkové předměty. Zájemci mohou přispět také zasláním DMS nebo zakoupením sbírkových předmětů na internetu.

Tváří 22. ročníku sbírky je sedmiletý chlapec Adam, který v důsledku vzácného propojení žilního a tepenného oběhu v mozku trpí onemocněním nazývaným cévní malformace. Musel podstoupit několik operací a nyní ho čeká fyzicky a finančně náročná rehabilitace, na kterou mu výtěžek přispěje.

„Pomoci Adámkovi a dalším vážně nemocným dětem na jejich těžké cestě životem můžete zakoupením magnetek se zvířátky, různobarevných propisovacích tužek a přívěskům ke klíčům s baterkou. Pokud v ulicích svého města nepotkáte naše dobrovolníky, můžete pomoci koupí zmíněných předmětů v eshopu Života dětem na www.zivotdetem.cz,“ uvedla ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Přispět je možné i zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777, nebo zaslání příspěvku na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte