• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Začátek září bude v Mariánských Lázních ve znamení sportu

  27.8.2021
  Roman Kořinek

  Více než čtyřicet různých akcí zaměřených na zdraví, pohyb a životní styl připravuje mariánskolázeňská radnice. Projekt nazvaný Dny zdraví je určen široké veřejnosti a bude se konat na různých místech města v termínu od 1. do 25. září.

  „Jednat se ale zdaleka nebude pouze o zdraví tělesné, ale i duševní. Částečně se ale dotkneme i ochrany přírody, neboť i zdraví naší planety je tématem. Největší akce proběhne 25. září od 10:00 do 15:00 v prostorách Arniky. Zde budou moci rodiče, jimž záleží na rozvoji svých potomků, přijít se svými dětmi a vyzkoušet si některé sporty, které přímo na místě budou prezentovat místní kluby. Bude se jednat například o parkour, rybaření, tanec, tenis, plavání, bikros, hokej, házenou, badminton, krasobruslení, bojové sporty, fotbal, golf či atletiku. Na jednom místě tak budou moci zjistit, co dítě baví a v čem je talentované,“ uvedla Elena Sorokina, PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně.

  Nápad na zorganizování tohoto festivalu dostal koordinátor komunitního plánování a Zdravého města Pavel Knára. „Město Mariánské Lázně je členem sdružení takzvaných Zdravých měst. Zajímavou součástí tohoto členství je i sdílení dobré praxe. Porovnáváním různých akcí jsem dospěl k názoru, že takováto akce by byla i vzhledem k povaze našeho města ideální. Nicméně každé město si tyto dny dělá po svém a i já jsem se pokusit zvolit vlastní koncept,“ uvedl Pavel Knára.

  Mimo sportovní program bude celý festival bohatý i na další doprovodné akce. Prezentovat se během něj bude Integrovaný záchranný systém, pro děti budou připraveny soutěže na téma třídění odpadu a na improvizovaném pódiu se předvede i Základní umělecká škola Fryderyka Chopina.

  „Dne 25. září se na naší kolonádě uskuteční i tradiční Lázeňský Food Festival, kde bude velkou roli hrát myšlenka zdravého jídla. Již 4. ročník tohoto festivalu organizuje Andrea Sasková, předsedkyně komise Zdravého města, která zároveň zve k účasti na této akci společnosti, které nabízejí zdravé a čerstvé potraviny,“ dodala Elena Sorokina.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte