Žáci osmých a devátých tříd mohou vyrazit na výstavu středních škol

29.8.2021
Roman Kořinek

„Na organizaci výstav se společně podílí  ISŠ Cheb, ISŠTE Sokolov a SPŠ Ostrov. V jejich prostorách se během dopoledního programu představí žákům i ostatní zapojené školy z našeho kraje. V odpolední části se mohou přijít podívat i rodiče. Kromě toho se prezentují i regionální firmy a pracovníci Úřadu práce mají pro příchozí připraveny testy profesní orientace. Na jednom místě tak budoucí středoškoláci získají ucelený přehled o možnostech studia,“ uvedl krajský radní.

Jednou ze škol, kde se výstava uskuteční je i Střední průmyslová škola Ostrov, která nabízí studium mnoha technických oborů. Podle jejího ředitele Pavla Žemličky je právě po absolventech těchto technických oborů velká poptávka a to nejen v Karlovarském kraji.

„Na absolventy našich technických oborů, ať jsou to nástrojaři nebo strojaři, elektrikáři, informatici a absolventi auto oborů, zaměstnavatelé netrpělivě čekají. Poptávka po technicky vzdělaných lidech je trvalá a hlavně jsou to perspektivní profese, které, jak se ukazuje, odolávají i výkyvům z hlediska krizí, jež mohou společnost zasáhnout,“ sdělil ředitel školy.

Přehled škol a termínů výstav:

Integrovaná střední škola Cheb – 30. 9. 2021

Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov – 7. 10. 2021

Střední průmyslová škola Ostrov – 14. 10. 2021

Zdroj: vzNepřehlédněte