Zadrženého střelce z Příbrami policie obvinila

14.11.2020
Jan Štoll

„Příbramští kriminalisté sdělili obvinění 31letému muži, který v úterý 10. listopadu před pátou hodinou odpolední postřelil krátkou střelnou zbraní svého o rok staršího známého,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Střílelo se na chodníku v příbramské ulici Bratří Čapků, policii byla událost ohlášena v úterý kolem třičtvrtě na pět odpoledne.

„Střelbě předcházela jejich vzájemná slovní rozepře. Následně se dal pachatel na útěk. Pátrali po něm desítky policistů, prověřovali veškerá místa, kdy by se mohl střelec ukrývat,“ dodala Schindlová.

Postřelený muž zřejmě způsobená zranění přežije.

„Poškozený byl převezen se střelným poraněním v krajině břišní, ale při vědomí, do nemocnice, muž je mimo ohrožení života,“ informovala mluvčí.

Po střelci pátraly desítky policistů, podle dřívějších informací jeho totožnost policie znala. Zadrželi ho v jiném kraji s nelegálně drženou zbraní.

„Zadržela ho na základě zjištěných informací jihočeská zásahová jednotka v jednom českobudějovickém bytě. Jak se ukázalo, dotyčný držel střelnou zbraň neoprávněně. Nyní mu hrozí za zločin těžké ublížení na zdraví a přečin nedovolené ozbrojování tři roky až deset let pobytu ve vězení,“ sdělila Schindlová.

Zásahovka si přišla do bytu pro podezřelého ze střelby v PříbramiNepřehlédněte