Zájem o očkování v Plzeňském kraji roste. Zapojuje se stále více praktiků

7.12.2021
Andrea Jančová

Velký zájem hlásí za pár dní provozu plzeňské očkovací místo, kam mohou zájemci přijít bez předchozí rezervace.  Zdravotníci z vakcinačního místa v bývalém obchodním centru Prior na Americké třídě hlásí enormní zájem lidí se nechat naočkovat. Za první týden jeho fungování tu bylo podáno celkem 1 743 dávek.  Z toho bylo 417 prvních dávek.

„Od samého začátku očkování bylo naším cílem, aby k němu měl každý zájemce co nejsnadnější přístup. Otevření očkovacího centra v bývalém Prioru tak byl další logický krok. Počty naočkovaných v prvním týdnu ukazují, že lidé o očkování zájem mají, a jsem za to moc ráda,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a dodává: „Také mě těší, že se do očkování zapojuje stále více praktických lékařů. Tak jako se někdo chce naočkovat co nejrychleji, k čemuž slouží právě očkovací centra, jiný se o něm chce více poradit, třeba i vzhledem ke svému zdravotnímu stavu.“

V očkovacím centru bez registrace v Plzni se očkovalo všemi dostupnými vakcínami. Největší zájem byl o vakcínu BIONTECH/PFIZER, které bylo vyočkováno celkem 1220 dávek. V součtu s jinými očkovacími centry pak bylo v minulém týdnu v Plzeňském kraji naočkováno skoro 4500 lidí.

K dnešnímu dni bylo již celkem podáno 737 000 vakcín. Dokončené očkování oběma dávkami má 347 000 lidí a třetí posilující dávku má aplikovánu 48 000 osob. Na plné obrátky očkují i mobilní týmy, které minulý týden naočkovaly celkem 706 osob. V současné době očkuje v Plzeňském kraji z 320 už 178 praktických lékařů.

Zdroj :vzNepřehlédněte