Základní školu Ružinovská čeká rekonstrukce

22.5.2022
Renata Říhová

Pražští radní odsouhlasili koncem dubna záměr obnovy budovy Základní školy Ružinovská v Praze 4. V plánu je mimo jiné obnova fasády, střechy, oken nebo elektroinstalace. Financování bude hrazeno z rozpočtu hlavního města v předpokládané výši přes 19 milionů korun. Práce by se měly uskutečnit letos a v příštím roce.

Základní škola Ružinovská se v rámci chystané rekonstrukce dočká nové fasády, střechy i obnovy oken a balkonových zábradlí nebo například nového zateplení. Součástí prací bude také kompletní obnova elektroinstalace v objektu. Stavba je plánovaná ve dvou etapách. První z nich bude zahájena ještě v letošním roce a potrvá půl roku, druhá fáze začne v roce 2023 a vyžádá si některá omezení po dobu celkem tří měsíců.

„Touto plánovanou investiční akcí vycházíme z potřeby rekonstrukce budovy, prostřednictvím které získá škola výukové prostory více odpovídající specifickým požadavkům na školní výuku handicapovaných dětí. Zároveň bude budova zateplena, díky čemuž se sníží celková spotřeba energií, což bude znamenat značnou úsporu,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Zdroj: TZ MHPM


Témata:

Nepřehlédněte