Zámek Kunín chystá překvapení. Návštěvníky provedou děti!

27.5.2022
Redakce

Barokní zámek v Kuníně na Novojičínsku připravuje na neděli 5. června k Mezinárodnímu dni dětí speciální prohlídky. Návštěvníky tam budou výjimečně provázet děti, dětští návštěvníci navíc v tento den budou mít vstup zdarma. Prohlídky s dětskými průvodci jsou podle kastelána mezi českými a moravskými zámky ojedinělé.

Děti na zámku uvidí i jeho někdejší majitelku, hraběnku Marii Walburgu. „Po několika letech zve hraběnka Walburga opět děti na zámek do Kunína, aby s nimi oslavila jejich svátek. Na zámku totiž založila jednu z nejlepších škol své doby, pečovala o talentované děti a vychovávala dokonce malého Františka Palackého. Děti prozradí i velice dlouhé jméno paní hraběnky, které běžně neřekl nikdo jinak než naše dobrá hraběnka,“ uvedl kastelán zámku Jaroslav Zezulčík.

Také malého Františka Palackého podle něj budou děti moci potkat. „V hraběnčině pokoji se v tento den přesunou rovněž do říše loutek a pohádek,“ uvedl kastelán. Děti, které namalují a přinesou obrázek s hraběnkou Walburgou, dostanou malý dárek.

V neděli 5. června se budou prohlídky s dětskými průvodci konat ve 13:00, 13:30, 14:00, 14:30 a 15:00.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte