• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Zaměstnancům Škodovky začala celozávodní dovolená

  8.7.2024
  Simona Knotková

  Ve všech třech českých závodech automobilky Škoda Auto v pondělí začala pravidelná celozávodní dovolená.

  Zaměstnanci se podle informací týdeníku Škodovácký odborář k výrobním linkám začnou postupně vracet v noci z neděle na pondělí 22. července. Královéhradecký kraj na dobu dovolené v závodech ve Vrchlabí na Trutnovsku a v Kvasinách na Rychnovsku naplánoval opravy některý silnic.

  Kvůli hromadné dovolené se výroba v závodech automobilky začala podle týdeníku postupně zastavovat už minulý týden, před pátečním státním svátkem. Například v Kvasinách na montážní lince 1 a ve svařovně A byla poslední směna ze středy na čtvrtek. Postupné bude po dovolené i rozjíždění výroby noční směnou z neděle na pondělí 22. července. „Montáž MB I a obě linky v Kvasinách mají naplánován náběh výroby až na pondělní ranní směnu. Lakovna MB B byla měla stát až do středeční odpolední směny,“ napsal Škodovácký odborář.

  Královéhradecký kraj chystá od 11. července do 7. srpna úpravu silnice v Dolní Branné nedaleko Vrchlabí. Doprava bude v místě prací řízena kyvadlově. Na Rychnovsku s dovolenou v Kvasinách začne uzavírka přestavované křižovatky u Voříšku na příjezdové silnici do Kvasin. Stavbaři ji předělávají na kruhový objezd. Uzavírka potrvá do 18. září. Po dobu dovolené bude kvůli stavbě propustku uzavřená i silnici, která vede do zóny Kvasiny.

  Výrobu aut v největší české automobilce i letos komplikují výpadky v dodávkách některých dílů. Například v březnu musela kvůli snížení dodávek e-pohonů ze závodu Volkswagen Group Components v Kasselu společnost omezit výrobu plně elektrické řady aut Enyaq.

  Zhruba od poloviny května se každý týden ruší některé noční směny kvůli chybějícím dílům pro vozy Enyaq a Octavia. V rubrice Zprávy z výroby na to pravidelně upozorňuje odborářský týdeník. Vedení automobilky k rozsahu a trvání omezení přesnější vyjádření neposkytuje. „Navzdory přetrvávající dynamické situaci neplánuje společnost Škoda Auto v současné době výraznější omezení výrobního programu. Jeho případný pokles operativně a intenzivně řešíme společně s Odbory KOVO, např. prostřednictvím redukce počtu směn, a to v závislosti na aktuální disponibilitě dílů pro jednotlivé modely,“ uvedla za Škoda Auto Kateřina Boukalová.

  Škoda Auto zaměstnává v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách zhruba 37 000 lidí. Letos do května vyrobila ve svých českých závodech téměř 400 900 osobních aut, meziročně o 6,6 procenta víc.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte