Západočeskou metropoli budou brázdit nové vozy MHD

26.5.2022
Andrea Jančová

Plzeňské městské dopravní podniky pořídí dalších deset moderních tramvají. Dodavatelem bude Škoda Transportation. První dva velkokapacitní vozy typu Škoda 40 T jezdí v Plzni od minulého roku a v provozu západočeské metropole se osvědčily.

Po dodání tramvají se plzeňské městské dopravní podniky opět přiblíží ke stoprocentní nízkopodlažnosti vozového parku. „I přes současnou složitou ekonomickou situaci je obnova vozového parku nezbytná, především pak na tramvajové trakci, která tvoří páteř městské veřejné dopravy. Jsem si jist, že těmito tramvajemi přispějeme k dalšímu zvýšení komfortu našich cestujících,“ uvádí Roman Zarzycký, předseda představenstva a
1. náměstek primátora.

Nové tramvaje

Tramvaje Škoda 40 T jsou pro svoji obousměrnost důležité především při výlukách a provozních mimořádných událostech. „Tříčlánkové obousměrné tramvaje Škoda 40 T, označované také názvem ForCity Smart, jsou stoprocentně nízkopodlažní, klimatizované a v porovnání s ostatními vozy výrazně tišší. Odpovídají nejnovějším evropským normám a umožní zachovat stávající rozsah provozu výměnou za vozy, které budou na konci své životnosti,“ dodává generální ředitel dopravních podniků. Nákup těchto deseti tramvají vyjde na necelých téměř 680 miliónů korun.

Zdroj :vz, Plzeňské městské dopravní podniky Nepřehlédněte