• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Zapojte se do květnové výzvy „Do práce na kole“

  26.2.2024
  Simona Knotková

  Kraj Vysočina již desátým rokem podporuje realizaci celorepublikové kampaně a soutěže „Do práce na kole“ ve městech na Vysočině.

  Zapojit se znamená udělat nejen něco pro své zdraví a udržitelnější a příjemnější město, ale pokud se vám podaří s týmem „hecnout“ a realizovat v květnu alespoň 2/3 cest do práce „na vlastní pohon“, tedy na kole nebo pěšky, bude vám odměnou nejen dobrý pocit a lepší kondice, ale máte také šanci na zajímavé výhry. Kraj Vysočina věnuje do každého z účastnických měst na Vysočině jako hlavní cenu v kategorii pravidelnost jednotlivců vybavené urban kolo Superior STK 100 v hodnotě 16 tisíc korun.
  Květnová výzva láká k účasti týmy o 2 až 5 členech a členkách a funguje tak mimo jiné i jako netradiční teambuilding ve firmách a institucích. K akci se připojují i zaměstnavatelé, kteří často hradí za své zaměstnance startovné, podporují je tím ve zdravém životním stylu a současně se tím i hlásí ke společenské i environmentální odpovědnosti. Květnovou výzvu si ale každoročně užívají i týmy rodinné nebo přátel a také jednotlivci. Zapojují se do doprovodných „Akcí na triko“ ve svých městech a čekají je samozřejmě i závěrečné vyhlašování spojené s losováním zajímavých cen od partnerů výzvy.

  Tak jako v předchozích letech se můžete na Vysočině zapojit pod účastnickými městy Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod nebo Pelhřimov, které si vyberete při registraci. První vlna registrací za nejvýhodnější startovné do letošní Květnové výzvy byla spuštěna již 1. února a ti, kteří se stihnou registrovat a uhradit účastnický poplatek během ní, se na svůj startovní balíček s originálním ročníkovým tričkem (či jinou odměnou dle svého výběru) mohou těšit jako první. Každý z předchozích ročníků Květnové výzvy přilákal zatím vždy vyšší počet zájemkyň a zájemců o udržitelné cestování do práce. Nejen ti, pro které je tento způsob dopravy běžný a akci mají jako zpestření cyklosezony, ale i mnoho z těch, kteří se zapojují poprvé, pak u nově osvojeného návyku zůstává i po zbytek roku. V roce 2023 se zúčastnilo 25 600 lidí z měst a obcí po celé republice, kteří měli také možnost hlasovat v anketě Cyklozaměstnavatel a Cykloměsto roku. V roce 2022 se Cykloměstem roku stala Jihlava.

  Stále více zaměstnavatelů podporuje udržitelnou dopravu budováním lepšího zázemí pro cyklisty (přístřešky, kolárny). Také Kraj Vysočina, jako zřizovatel například středních škol, zde působí aktivně. Školy se můžou zapojit do souběžně probíhající výzvy „Do školy na kole“. Aktivní zapojení škol a jejich školních týmů pak znamená nejen šanci na zajímavé výhry pro týmy a jednotlivce, ale i tento rok jedna z krajských středních škol získá mimořádný příspěvek až 1 mil. Kč na vybudování zázemí pro parkování kol. Snahou je vytvářet studentům a zaměstnancům lepší zázemí a tím možnost volby dojíždět za vhodných podmínek do školy na kole.

  Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina  Nepřehlédněte