Policie zasáhla, protože muž výhrůžky stupňoval a byla obava, že je ozbrojen. Postupně začal vyhrožovat i přes tísňovou linku 158.
„Byla obava, že je ozbrojen, k jeho zadržení byla povolána zásahová jednotka. Při prohlídce u něho zajistila dlouhý nůž s pevnou čepelí, který měl ukrytý za opaskem na zádech,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.
Kriminalisté muže obvinili z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení. Muž je ve vazbě.
„Jelikož kriminalisté měli důvodnou obavu, že bude obviněný muž v trestné činnosti pokračovat, podali podnět na vzetí do vazby. Soudce návrh akceptoval. Muž se v minulosti několikrát dopustil stejného protiprávního jednání, kdy naposledy byl odsouzen v roce 2021 k ročnímu vězení,“ dodala Kormošová.
Případem se zabývá policie v Jičíně, kam jej předali hradečtí kriminalisté kvůli vyloučení podjatosti.
Zdroj: ČTK