Zasedli k večeři a děly se věci! Divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru francouzské komedie

24.5.2022
Fefík

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede v pátek 27. května na velké scéně premiéru hry Jméno.

Současná francouzská komedie pojednává o tom, že to, co jednou vypustíte z pusy, může vás vesmír obrátit vzhůru nohama. Titul režíruje Michaela Doleželová, v obsazení se můžete těšit na Veroniku Bajerovou, Magdu Jirounkovou, Milana Ligače, Radima Madeju a Petra Mikesku.

Kultivovaná skupina přátel, všichni stoprocentní zastánci liberálního smýšlení, se chystá zasednout k večeři. Vše probíhá hladce do chvíle, kdy jeden z protagonistů oznámí, jaké jméno hodlá dát synovi, jehož narození se blíží. I když se jedná o nevinný žert, začnou se dít nevídané věci. Přijďte na večeři, kde se podává marocké menu a jako dezert dlouho utajované rodinné pravdy. Na večeři, po které nezůstane kámen na kameni.

Protančit se s lidmi bez domova zpátky k radosti ze života. O tom je Branický zázrak

 

Autory inscenace jsou Matthieu Delaporte a Alexandre de La Patellière, kteří společně tvoří autorský tandem od roku 1991. Prosadili se především na filmovém poli – jako scenáristé a režiséři. Le Prénom (Jméno) byla jejich první divadelní hra. S obrovským úspěchem byla inscenována v Paříži roku 2010; od té doby potěšila diváky v šestnácti dalších zemích a nyní se na ní můžete těšit i v podání našeho mladoboleslavského divadla

Zdroj: Pavel Šubrt, Mladá BoleslavNepřehlédněte