Zátah na dealery pervitinu na Blanensku. Našla se i speciální zbraň

21.5.2022
Jan Štoll

Jihomoravská kriminálka udělala výrobcům a distributorům pervitinu na Blanensku čáru přes rozpočet. V jejich péči se ocitli hned tři dealeři. Spolupracovali i s krajským toxi-týmem.

V polovině dubna si vyslechl obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy devětačtyřicetiletý muž.  „Více než stokrát prodal pervitin několika zájemcům na Blanensku. Během domovní prohlídky byly nalezeny předměty i chemikálie používané k výrobě drog,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Obviněný může strávit za mřížemi až 5 let. Jen o několik týdnů později dosáhla ruka zákona i na jiné dva členy drogového byznysu. „Jihomoravští kriminalisté, kteří se věnují drogové problematice, zadrželi pětačtyřicetiletého muže a jeho třiačtyřicetiletého komplice, kteří na Blanensku rovněž distribuovali pervitin,“ dodal Šváb.

Při zadržení a následných domovních prohlídkách policisté zabavili přes 50 gramů pervitinu, finanční hotovost a nelegálně držené, speciálně upravené zbraně.

Kriminalisté viní oba muže z toho, že v předchozím půl roce na Blanensku prodali nejméně 300 gramů pervitinu. Za toto jednání jim hrozí rovněž pětiletý trest. Na hlavního organizátora policejní vyšetřovatel podal návrh na umístnění do vazby.

stoNepřehlédněte