Zavražděný mladík v Bašce byl podle biskupa varhaníkem v kostele, kde zemřel

2.12.2022
Doris Drienová

Mladík, jehož vraždu v Bašce na Frýdeckomístecku vyšetřuje od čtvrtka policie, byl dobrovolným varhaníkem v kostele, kde zahynul. Kvůli tomu, že se násilný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Uskuteční se v neděli při dopolední bohoslužbě, sdělil biskup ostravsko-opavského biskupství Martin David, který mrtvého nedávno biřmoval. Policie v souvislosti s případem zadržela jednoho člověka, bližší informace zatím nezveřejnila.

Biskup David uvedl, že zprávu o násilné smrti mladého muže v kostele v Bašce, kde dobrovolnicky sloužil jako varhaník, přijal s velkou bolestí. „Modlím se za něho a v modlitbě svěřuji Bohu také velkou bolest jeho nejbližších, především rodičů,“ doplnil.

Podle serveru Novinky.cz ubodaného 19letého mladíka našli právě rodiče. Podle obyvatel Bašky měl klíče od kostela, protože tam chodil hrát na varhany. Dlouho se nevracel, proto jej rodiče začali hledat. V kostele ležel u varhan údajně celou noc a následující den. Mezi místními se spekuluje, že se stal obětí zloděje, kterého v kostele překvapil, doplnil server.

Policie ve čtvrtek večer na twitteru pouze informovala, že v Bašce prověřuje násilné úmrtí a zadržela jednoho člověka, se kterým probíhají procesní úkony.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte