• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Zažijte olympijské léto u jezera Most

  16.6.2024
  Redakce

  Padesát sportů, největší fanzóna i vítání olympioniků. Olympijský festival u jezera Most slibuje od 26. července do 11. srpna největší zábavu v České republice. Tak si pojďte užít olympijské léto na maximum a buďte u toho!

  Už teď je jisté, že na Olympijském festivalu u jezera Most si budou moci fanoušci vyzkoušet přes padesát sportů. „Jde o nejvyšší počet představených sportů v historii Olympijských festivalů. Věřím, že zde hlavně děti objeví ten svůj,“ řekl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru. Cílem je ukázat návštěvníkům nejen z Česka stále ještě neobjevené krásné rekultivované prostředí jezera Most.

  Slavní ambasadoři

  Tvářemi Olympijského festivalu 2024 u jezera Most budou úspěšní čeští olympionici oštěpařka Barbora Špotáková a skifař Ondřej Synek. „Už se moc těšíme, jak budeme s Bárou fandit společně s návštěvníky Olympijského festivalu našim sportovcům. Věříme, že bude na co koukat. Naši olympionici se svědomitě připravují,“ uvedl Synek. Kromě toho, že oba ambasadoři Olympijského festivalu mají doma tři olympijské medaile, tak se teď mohou pochlubit i vlastními patrovými autobusy s unikátním polepem. Mostecký dopravní podnik zřídil novou linku číslo 16, která spojuje centrum města právě s jezerem Most. Z hlavního náměstí se tak dostanete na oblázkovou pláž za pár minut.

  Barbora Špotáková a Ondřej Synek. Foto: olympijskyfestival.cz

  Koupání v nejčistším jezeře

  Olympijský festival se vrací po osmi letech opět k jezeru. V roce 2016 slavil velký úspěch Olympijský park Rio Lipna v jižních Čechách. Tentokrát festival zakotví u druhého nejčistšího jezera v Česku, které bylo pojmenováno na památku zbouraného historického města, jež muselo ustoupit ve druhé polovině 20. století těžbě uhlí a stálo právě v místech dnešního nově vzniklého jezera. „Celý náš region je spojován hlavně s těžbou uhlí. Chceme lidem ukázat, že jsou u nás krásná místa jako je právě jezero Most. Máme ambici být černým koněm všech Olympijských festivalů, které se dosud konaly,“ prozradil Marek Hrvol, primátor města Most.

  Vstupenky na Olympijský festival u jezera Most můžete zakoupit už nyní na https://www.olympijskyfestival.cz/cs/most/vstupenky.

  Jezero Most. Foto: olympijskyfestival.cz

  To tady ještě nebylo. Přespěte v Olympijském kempu

  Pokud by vám na návštěvu Olympijského festivalu nestačil jeden den a chtěli byste si pobyt u jezera Most prodloužit, ideální volbou pro ubytování je městečko s komfortními stany přímo v areálu. V historii Olympijských festivalů je tato možnost úplnou novinkou. Navíc se ji chystají využít i slavní sportovci, a tak na vás třeba navíc čeká snídaně s olympijským medailistou!

  V komfortních stanech pro dvě nebo pět osob budete mít dostatek prostoru na spaní i odpočinek – jsou teplé a útulné v noci a chladivé a vzdušné během dne. Díky oknům a variabilním postranicím se dají během poledního žáru odepnout od vodovzdorné podlahy a vyrolovat. Stany navíc nikdy nepromoknou.

  Pro ubytované budou připraveny včetně stavby, jejich vybavení zahrnuje malý stolek, LED osvětlení a nafukovací single nebo dvoulůžkovou matraci. Za příplatek si můžete zapůjčit peřiny s bavlněným povlečením, případně budete potřebovat vlastní spacáky.

  Součástí ceny Olympijského kempu jsou vstupenky do Olympijského festivalu pro všechny ubytované na den příjezdu i den odjezdu. Pokud raději preferujete pohodlí vlastního karavanu, můžete využít olympijskou zónu pro karavany, v němž bude mít každý obytný přívěs k dispozici el. přípojku 230V.

  V Olympijském kempu se můžete ubytovat na olympijskyfestival.cz/cs/ubytovani.

  Foto: Matyáš Klápa, olympijskyfestival.cz

  www.olympijskyfestival.cz

  Zdroj: Tisková zpráva Ústeckého kraje  Nepřehlédněte