Zdrogovaný motorkář jel v protisměru a navíc bez řidičského průkazu

24.9.2021
Roman Kořinek

Podivného jednání motorkáře si v dopoledních hodinách všimli karlovarští policisté. Při běžné hlídkové činnosti zaregistrovali muže, jak na Náměstí Republiky v Karlových Varech jede velkou rychlostí v protějším pruhu.

„Policisté se začali domnívat, že motorkář projel křižovatkou již na červenou a rozhodli se ho proto zastavit a zkontrolovat. Při následné silniční kontrole provedenou lustrací zjistili, že na motocyklu má umístěnou registrační značku patřící jiné motorce. Nebyl to však jeho jediný prohřešek. Za řídítka motocyklu tovární značky Triumph měl usednout i přes skutečnost, že mu byl rozhodnutím Magistrátu města Karlovy Vary vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ říká policejní mluvčí Eva Valtová.

Podle jejích dalších slov se zastavený motorkář dále podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek. Ten vyšel s pozitivním výsledkem na látku amphetamin/metamphetamin.

„Lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se ale řidič odmítl podrobit. Policisté ho proto eskortovali na policejní služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala policejní mluvčí s tím, že padesátiletému muži nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte