• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Ze zchátralého továrního areálu unikátní horské byty. Salutem uvádí na trh moderní bydlení v srdci Jeseníků

  20.3.2024
  Redakce

  Realitní a investiční skupina Salutem Group úspěšně dokončila první etapu revitalizace zchátralých průmyslových areálů v Loučné nad Desnou, která se nachází v atraktivní lokalitě chráněné krajinné oblasti Jeseníků.

  Z nevyužívané továrnické vily vzniklo v centru obce 26 moderních horských bytů s nadstandardním zázemím. Lokalita láká nejen okolní přírodou, ale také jedinečnými architektonickými prvky prvorepublikové budovy. V další fázi projektu plánuje Salutem revitalizaci zbývajících průmyslových území.

  Podoba průmyslových areálů části Loučné nad Desnou se po dlouhých letech konečně mění. Realitní a investiční skupina Salutem Group dokončila v první fázi projektu revitalizaci zchátralé prvorepublikové továrnické vily, která nově nabízí 26 moderních horských bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk, včetně mezonetů, vhodné pro kupující, kteří chtějí dostatek prostoru s nerušeným výhledem do přírody. Projekt láká především na jedinečnou lokalitu chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Oblast Loučné nad Desnou se pyšní hned několika vyhlášenými horskými středisky a řadou vyhledávaných turistických a cyklistických tras. V těsné blízkosti obce navíc stojí nejnavštěvovanější místo Jeseníků vodní elektrárna Dlouhé stráně nebo oblíbené termální lázně Velké Losiny. Za zmínku určitě stojí také řada zámků s krásnými parky, které se v místě nacházejí.

  Cílem revitalizace budovy bylo hlavně zachování jedinečného charakteru horského prostředí. „Naší základní filozofií je revitalizace stávající zástavby. Projekt je pro lidi, které láká historie, místní kultura a hlavně nádherná příroda. Loučná nad Desnou má obrovský potenciál. V okolí najdete spoustu zajímavých aktivit v letním i v zimním období. Ať už si chcete užít lyžování, milujete horskou turistiku a cyklistiku nebo naopak přijedete za klidem a odpočinkem,” zmiňuje Jaroslav Ton, spoluzakladatel realitní a investiční skupiny Salutem Group, která za projektem stojí. „Díky rychlému rozvoji regionu, rostoucím cenám nemovitostí a také nádherné lokalitě chráněné krajinné oblasti, může projekt horských bytů sloužit i jako velice výnosná investice,” doplňuje Petr Jiříček, předseda správní rady Salutem Group. Skupina také spustila předprodej bytů, rezervována je již přes polovina z nich.

  Před rekonstrukcí. Foto: Tisková zpráva

  Další volnočasové aktivity a navazující služby budou mít majitelé horských bytů v docházkové vzdálenosti. K dispozici budou mít dětské hřiště, venkovní posezení s grilem, saunovací kabiny. Projekt myslí také na udržitelnost. Salutem plánuje obnovu přilehlé malé vodní elektrárny, která má pokrýt značnou část spotřeby energie v areálu. Kromě toho budou mít rezidenti a návštěvníci areálu k dispozici sdílený elektromobil od společnosti PeopleCar, která nabízí komplexní systém sdílení vozů v úzké spolupráci s obcemi v Česku. Samozřejmostí je také vybavení areálu nabíjecí stanicí pro elektrické vozy.

  Před dokončením je aktuálně také rekonstrukce Vilky Rejhotice, kde vznikají tři další moderní bytové jednotky s vlastním pozemkem. Obě budovy jsou součástí horního areálu obce. Salutem Group má velké plány také ve spodní části, kde má vzniknout moderní centrum obce. V současné době stojí na místě ruiny starých továrních hal. Po revitalizaci na místě vznikne dostupné bydlení nebo volnočasové centrum s wellness zázemím. Nezbytnou součástí bude také útulná kavárna, restaurace či prodejna regionálních potravin. „Chceme propojit horní a dolní část obce. Naším záměrem rozhodně není stavět gigantická střediska na zelené louce. Naopak chceme zachovat původní zástavbu v souladu přírodou a nádhernou krajinou. Jeseníky jsou chráněnou krajinnou oblastí, takže nehrozí, že by se z Loučné stalo něco jako Disneyland,” doplňuje Jaroslav Ton, který sám pochází z nedalekého okolí.

  Pro realizaci další etapy potřebuje Salutem Group změnu územního plánu, o které aktivně jedná s vedením obce. Ve spolupráci se samosprávou připravuje regulační plán, který definuje podrobné podmínky pro využití pozemků. „Jsme rádi, že vedení obce vnímá naši iniciativu se stanovením regulačního rámce pozitivně. Za současného stavu totiž mohou na místě vyrůst pouze průmyslové továrny a výrobní haly, které mohou výrazně narušit charakter chráněné krajinné oblasti. Věřím, že všichni máme společný cíl a tím je rozvoj obce se zachováním unikátní atmosféry horské přírody,” uzavírá Jaroslav Ton.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte