Zeď krčského hřbitova je znovu čistá díky projektu Bez graffiti

4.12.2022
Renata Říhová

Vrátit posprejované objekty města do původní podoby. To je cílem projektu, který začátkem loňského července spustila Praha spolu se svou městskou společností Technologie hlavního města Prahy. Pomáhá jim v tom aplikace Bez graffiti, prostřednictvím které zasílají občané podněty na odstranění nejrůznějších tagů a obrázků z městských objektů. Ve svém telefonu ji má staženo přes tisíc uživatelů.

Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) od spuštění aplikace přijala téměř sedm set hlášení. „Na základě hlášení od občanů jsme napříč Prahou vyčistili řadu bytových domů i památkově chráněných objektů. Mezi nimi například zeď krčského hřbitova, Novoměstské hradby ze 14. století, pomník Barikádníci v Praze 7, fasádu vyšší odborné školy a střední průmyslové školy na Novém Městě, schodiště ve vestibulu metra Černý Most nebo budovu metra Ládví,“ vyjmenoval pražský radní Jan Chabr (TOP 09), který má projekt ve své gesci.

O opětovném poničení objektu se THMP dozvídá díky svému monitoringu. Průběžně očištěné objekty kontroluje a v případě zjištění nových graffiti je odstraňuje. Společnost odstraňuje graffiti z objektů vlastněných hlavním městem Prahou. V případě, že se graffiti nachází na budovách ve vlastnictví městských částí, předává hlášení konkrétnímu pracovníkovi městské části. Poslední variantou jsou hlášení týkající se budov v soukromém vlastnictví, kde z majetkoprávních důvodů není možné z pozice THMP graffiti řešit.

Zdroj: TZ THMP


Témata:

Nepřehlédněte