Žena, která připravovala vraždu karlovarské makléřky, stojí před soudem

29.11.2022
Roman Kořinek

U Krajského soudu v Plzni dnes začalo hlavní líčení v případu přípravy vraždy makléřky, ze které je obžalovaná jednačtyřicetiletá Gia Daniela Veselá z Karlových Varů. Podle obžaloby si chtěla letos v květnu najmout na vraždu své známé makléřky devětačtyřicetiletého muže s násilnou kriminální minulostí. Ten ale na vše upozornil policii. Veselá u soudu vše popřela. Soud pokračuje ve středu.

Podle obžaloby se Veselá v květnu opakovaně setkala v Karlových Varech a u jezera Medard s mužem, který byl v 90. letech odsouzen na 15 let za zosnování vraždy manželky majitele Discolandu Sylvie Ivana Jonáka a o několik let později na víc než deset let za loupež a postřelení muže v Brně. Veselá mu podle žalobce dávala informace o padesátileté makléřce, žádala ho, aby ženu před smrtí donutil převést peníze z účtů pod hrozbou, že zabije jejího syna, a instruovala ho, jak vraždu správně provést. Radila mu například, že části těla zavražděné ženy má zalít do betonu a hodit do jezera Medard, že má dokonale zničit mobil makléřky a že si má dát pozor, aby nikde nenechal stopy své DNA, stojí ve spise. Muži za to údajně slíbila 60 procent získaných peněz. On ale pouze předstíral, že vraždu provede, a vše nahlásil policii.

Veselá vše označila za nesmysl. Muž, kterého si podle obžaloby chtěla na vraždu najmout, za ní podle jejích slov stále jezdil. Jednou po ní chtěl, aby mu sehnala někoho, kdo pro něj bude vařit ve velkém drogy, potom po ní chtěl, aby mu pomohla sehnat zbraně – samopaly, granáty a velké množství nábojů, vypověděla Veselá u soudu. Muž si prý vymýšlel i obchody s pozemky, s organizováním eskort servisu a další. Tvrdila, že se jí také svěřil, že v minulosti byl velký mafián a gangster, který strávil ve vězení hodně let, ale prý se polepšil. Svěřil se jí údajně i s tím, jak pracoval pro Jonáka a co pro něj dělal. Později po ní ale prý začal chtít, aby mu vyprávěla o násilných činech, o přípravě vraždy, o likvidaci těla, že ho mluvení o násilí vzrušuje, řekla Veselá u soudu. Muž za ní prý začal jezdit v neprůstřelné vestě a se zbraní a nutil jí, aby s ním jezdila po městě a k jezeru Medard a vyprávěla mu představy o zabití. Dopředu jí ale prý vždy řekl, co si přesně přeje, aby mu pak v autě říkala.

„Nejsem typ člověka, který by dokázal zabít. Byly to jen hloupé, nechutné věci. Bála jsem se ho. Takovému člověku neřeknete ne, snažíte se udělat, co chce, a doufáte, že spolu budete zadobře,“ řekla u soudu. Přiznala, že makléřku nemá ráda, nikdy by ale po nikom nechtěla její vraždu.

Sama makléřka u soudu řekla, že dříve si byly s Veselou blízké, že se jí svěřila i s hodně osobními věcmi. Později mezi nimi byly spory kvůli tomu, že Veselá prý neplatila dohodnutý nájem. Přesto žena nevěřila, že by Veselá chtěla její vraždu. „Ze začátku jsem tomu nevěřila. Je to pro mě velký šok. Nejsem schopná se s tím srovnat doteď,“ řekla makléřka. Veselá je podle ní chorobná lhářka, která umí lidi zmanipulovat.

Zdroj: čtk

 


Témata:

Nepřehlédněte